EN | TR

FEZA GÜRSEY MERKEZİ 2017 YAZ OKULLARI ÇAĞRISI

 

Boğaziçi Üniversitesi ve Bilim Akademisi'nin destekleri ile Feza Gürsey Fizik ve Matematik Merkezi tarafından düzenlenen Feza Gürsey Yaz ve Kış Bilim Okulları lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve araştırmacılara dönük yoğun okullardır. 2013 yılından beri düzenlemekte olduğumuz yaz ve kış okullarından Türkiye'nin her yerinden yüzlerce öğrenci yararlandı.

Bu okullar Feza Gürsey Merkezi’nin Boğaziçi Üniversitesi’nin Kandilli Kampüsü’nde bulunan binasında yapılmaktadır. Merkezimizde 40 öğrenci kapasiteli yurt bulunmaktadır. Asistanlar ve ders verenler için de ayrıca odalarımız mevcuttur. Derslerin yapılacağı seminer odasının kapasitesi 60 kişidir. Ayrıca binamızda internet bağlantısı ve hocalar ve asistanların kullanabileceği ofisler bulunmaktadır.

Okulların daha verimli olması için tüm katılımcıların yurtta kalması ve akşamları asistanlar eşliğinde problem saati ve ödev gibi faaliyetlerde yer alması önerilir.

Yaz okullarına katılanların yemek, ikram, kırtasiye, temizlik ve konaklama hizmetleri Boğaziçi Üniversitesi’nden temin edilmektedir. Bu masraflara katkı sağlamak amacıyla 2017 yılı okullarında Feza Gürsey Merkezi’nde konaklayacak katılımcılardan 60TL/gün, konaklama yapmayacak katılımcılardan ise 40TL/gün kayıt ücreti alınacaktır*. Bu ücretler başvuru sırasında ilan edilecek Boğaziçi Üniversitesi’nin ilgili hesabına doğrudan ya da ilgili okul başladığında makbuz karşılığı elden ödenir.

Düzenleme kurulu öğrencilerin giderlerini burs olarak karşılamak üzere dernek ve kuruluşlarla iletişime geçebilir.

Okulların 5 gün olması tercih edilir ama 3 günlük ya da 10 günlük okullar da düzenlenebilir. Merkezimizin daha verimli kullanılması için okulların Pazartesi ya da Çarşamba (3 günlük ise) günü başlaması önerilir.

2017 Yaz Okulları 1 Haziran - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında olacak şekilde planlanmalıdır. Güncel programa 

http://fezagursey.boun.edu.tr/?sayfa=40

adresinden ulaşabilirsiniz.

Okul önerisinde bulunmak için lütfen başvuru formunu doldurunuz. 

 

 

*Bu kayıt ücretine konaklamasız katılımcılar için öğle yemeği, konaklamalı katılımcılar için ise buna ilaveten kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Feza Gürsey Merkezi eğitim için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Boğaziçi Üniversitesi de yaz okullarında yurtta kalan katılımcıları konaklama bedelinden muaf tutmakta, sadece temizlik ücreti almaktadır.